KURS online

O inwestowaniu
na rynku sztuki

Sztuka jest bardzo dobrym obszarem do inwestowania. Rzeczy piękne zawsze mają wartość, oprócz materialnej, także wartość duchową i emocjonalną.

Kurs o inwestowaniu w dzieła sztuki to dogłębny kurs mający na celu zapoznanie z podstawowymi cechami rynku sztuki w Polsce. Spotkania będą prowadzone we współpracy z ekspertem ds. rynku sztuki, który podzieli się wskazówkami i spostrzeżeniami prosto z największych domów aukcyjnych!

Po ukończeniu tego kursu będziesz mógł/a stawiać swoje pierwsze kroki na rynku sztuki!

"Rynek dzieł sztuki w 2020 roku osiągnął rekordowy wynik 380 mln złotych. Oznacza to blisko 30-procentowy wzrost obrotów względem roku poprzedniego. Imponująco wygląda skok wartości sprzedaży – aż o 85 milionów złotych. Tak spektakularny wzrost wydarzył się po raz pierwszy, nigdy wcześniej polski rynek dzieł sztuki nie był tak silny i tak mocno zwyżkujący."

źródło: artinfo.pl

Zakres tematów kursu

 • Czym jest inwestowanie w dzieła sztuki?
 • Gdzie, kiedy i dlaczego narodził się rynek sztuki?
 • Jak jest struktura rynku sztuki?

 

 • Jakie są wady i zalety domów aukcyjnych / galerii / prywatnych doradców?
 • Czym różnią się od siebie domy aukcyjne?
 • Jakie są rodzaje galerii i dlaczego są tak potrzebne?

 

 • Na czym polega kolekcjonowanie dzieł sztuki? Jakie cele jakie powinny zostać określone na samym początku?
 • Jakie są segmenty na rynku sztuki? 
 • Jakie są rodzaje dzieł sztuki?

 

 • Jak kształtuje się wartość dzieł sztuki?
 • Dlaczego niektóre dzieła warte się miliony, inne zaledwie kilkaset złotych?
 • Skąd bierze się wzrost wartości poszczególnych artystów? 
 • Ile można zarobić na dziełach sztuki?

 

 • Jak ocenia się autentyczność dzieła sztuki?
 • Jak rozpoznać perspektywicznego artystę?
 • Na których artystów warto zwrócić uwagę w kontekście inwestycyjnym?

 

 • Jak kupić swoje pierwsze dzieło sztuki?
 • Dlaczego i dla kogo inwestowanie w sztukę jest najlepszym rozwiązaniem?
 • Czym różni się inwestowanie w akcje od inwestowania w obrazy? 

Co jest tak wyjątkowego
w aukcjach dzieł sztuki?

Ludzie, którzy kupują na aukcjach, twierdzą, że nie ma nic, z czym można byłoby to porównać. Jeśli licytujesz na sali, jesteś częścią widowiska i jeśli udaje ci się kupić, odnosisz publiczne zwycięstwo. W żargonie domów aukcyjnych mówi się o "wygraniu" dzieła. Takich emocji nie da się porównać z inwestowaniem w akcje na giełdzie.

Co będzie zawierał kurs?

4 spotkania

Webinary będą odbywały się na żywo, co tydzień, w środę, o godzinie 20:00. Jednak nie trzeba zawsze być na nich obecnym dokładnie o tej porze. Każde ze spotkań będzie nagrane, zapisane i udostępnione uczestnikom.

Ebook

Dla uczestników pakietu PREMIUM dostępny jest ebook w formacie pdf. Zawiera on najważniejsze zagadnienia z całego kursu, włącznie z najczęściej zadawanymi pytaniami, linkami oraz polecanymi książkami i adresami.

Konsultacja 1:1

Dzięki pakietowi VIP uczestnicy mają możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertem ds. rynku sztuki. Forma spotkania będzie ustalana indywidualnie. Od konsultacji online, przez spotkanie w przestrzeni Poza Ramami w Warszawie po bezpośrednią wizytę u klienta. Ilość konsultacji jest ograniczona!

Jakie umiejętności nabędziesz na kursie?

Zrozumiesz podstawowe zasady inwestowania na rynku sztuki

Otrzymasz kompleksowy przewodnik po polskim rynku sztuki i zrozumiesz, jak kształtuje się wartość poszczególnych dzieł. Dowiesz się jak w praktyce kupować i sprzedawać dzieła sztuki!

Poznasz profesjonalną terminologię

Zapoznasz się z terminologią i językiem, niezbędnym do inwestowania w dzieła sztuki na polskim rynku. W dodatkowym Ebooku otrzymasz słowniczek wszystkich niezbędnych terminów.

Uporządkujesz swoją wiedzę (z pomocą ebooka)

Wykupując pakiet PREMIUM lub VIP otrzymasz Ebook, zawierający najważniejsze zagadnienia z całego kursu, włącznie z najczęściej zadawanymi pytaniami, linkami oraz polecanymi książkami i adresami.

Zyskasz praktyczne informacje

Poznasz polski rynek sztuki i zasady inwestowania w dzieła, skupiając się na praktycznych rozwiązaniach i wskazówkach. Dowiesz się, od czego zacząć inwestowanie i jak stawiać pierwsze kroki w domach aukcyjnych czy galeriach.

Skonsultujesz swoje plany z ekspertem

Wykupując pakiet VIP, będziesz miał możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertem ds. rynku sztuki, który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące inwestowania na polskim rynku sztuki oraz personalnie doradzi przy zakupie/sprzedaży dzieł!

Odkryjesz nowe pole zainteresowań

Kurs wprowadzi Cię w polski rynek sztuki, przedstawiając podstawowe zasady inwestowania w dzieła. Dowiesz się, dlaczego niektóre dzieła warte się miliony, inne zaledwie kilkaset złotych!

Prowadzący

Pierwszy kurs Poza Ramami, który w całości będzie prowadzony w duecie.

Maja Michalak

historyczka sztuki

Absolwentka Historii Sztuki na UW. Od 6 lat aktywnie śledząca rynek sztuki w Polsce i na świecie. Już w trakcie studiów pracowała w największym domu aukcyjnym w Polsce, z którego odeszła aby założyć własną firmę “Poza Ramami”.

Ambasadorka Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego. Nominowana do plebiscytu “Doskonałość sieci” magazynu Twój Styl za tworzenie społeczności zaangażowanej w poznawanie kultury w social mediach.

Roman Kaczkowski

ekspert ds. rynku sztuki

Absolwent Historii Sztuki na UJ, gdzie w 2007 roku napisał jedną z pierwszych prac na temat rynku sztuki, czemu tez poświęcił studia na IHS UJ.

Po studiach rozpoczął pracę na rynku sztuki. W pierwszej kolejności w galerii sztuki , następnie w warszawskich domach aukcyjnych, gdzie doradzał w zakresie inwestowania w dzieła sztuki.

Ponad 10 lat doświadczenia w sprzedaży dzieł sztuki oraz w doradztwie inwestycyjnym pozwala mu swobodnie poruszać się w meandrach polskiego rynku sztuki.

Chciałbyś kupić swoje pierwsze dzieło,
ale nie wiesz jak je wybrać?

​Chciałbyś poznać rynek sztuki, ale
nie masz o nim bezpośredniego źródła informacji?

Intrygują Cię inwestowanie na rynku sztuki,
ale nie wiesz na czym dokładnie polega?

Chciałabyś wreszcie się dowiedzieć
tylko dlaczego jedno dzieło kosztuje miliony,
a inne zaledwie kilkaset złotych?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś TAK - zapraszam do wyjścia Poza Ramy na kursie
"O inwestowaniu na rynku sztuki".

Wybierz swój pakiet

Sam/a zdecyduj w jakiej formie chcesz skorzystać z kursu.

Basic

340
 • 4 spotkania online prowadzone na żywo
 • 3 miesiące dostępu do nagrań

Premium

450
 • 4 spotkania online prowadzone na żywo
 • 1 rok dostępu do nagrań
 • Ebook
  z najważniejszymi zagadnieniami z kursu oraz praktycznymi informacjami o inwestowaniu w dzieła sztuki(dostępny po ostatnim spotkaniu na żywo)

VIP

590
 • 4 spotkania online prowadzone na żywo
 • Nieograniczony dostęp do nagrań
 • Ebook
  z najważniejszymi zagadnieniami z kursu oraz praktycznymi informacjami o inwestowaniu w dzieła sztuki(dostępny po ostatnim spotkaniu na żywo)
 • Indywidualna konsultacja z ekspertem ds. rynku sztuki, Romanem Kaczkowskim (forma spotkania ustalana indywidualnie).
limit miejsc

Zarezerwuj miejsce na kursie

Płatność na raty

Jeśli chcesz mieć pewne miejsce na kursie, ale nie chcesz od razu wpłacać za niego całej kwoty możesz podzielić płatność na raty. Wystarczy wpłacić zadatek w wysokości 100 zł, a resztę kwoty uregulować (w zależności od wybranego pakietu) do dnia 9 marca 2021 roku. Kod umożliwiający skorzystanie z rezerwacji podany jest na stronie produktu.

Często zadawane pytania

Decydując się na rezerwację miejsca na kursie, zobowiązujesz się do dopłacenia pozostałej kwoty do dnia 9 marca 2021 roku. Instrukcje zapłacenia pozostałej kwoty otrzymasz na maila 2 marca. Zadatek 100 zł jest kwotą bezwrotną.

Lekcje z kursu nie są nigdzie publicznie udostępniane. Jednak można zobaczyć inne webinary, na przykład te przygotowane w ramach kampanii #WomanUpdate. Dostępne są w bazie wiedzy na womanupdate.org

Nie ma z tym żadnego problemu. Każda z lekcji jest nagrywana i udostępniana następnego dnia.

Tak, jak najbardziej. Każda z lekcji jest nagrywana, a jej zapis przesyłany jest następnego dnia drogą mailową. Można odtwarzać webinary nieograniczoną ilość razy w wyznaczonym okresie.

Należy sprawdzić folder “inne”, “spam” lub “oferty” w swojej skrzynce mailowej, ponieważ czasami także tam dociera mail potwierdzający zakup. Jeśli także tam go nie ma, proszę o kontakt na adres maja@pozaramami.com.

Spokojnie, przed każdym webinarem wysyłamy dwa maile z przypomnieniem: godzinę i 5 minut przed. A jeśli pomimo tego zapomnisz, to następnego dnia otrzymasz nagranie z całości webinaru prosto na swojego maila.

 Ebook zostanie wysłany wszystkim uczestnikom kursu w wersji PREMIUM, po ostatnim spotkaniu na żywo.

Forma i termin spotkania będą ustalane indywidualnie. Istnieje możliwość konsultacji online, spotkania w przestrzeni Poza Ramami oraz bezpośrednio u klienta. Spotkania będą odbywały się od kwietnia do sierpnia. Ilość konsultacji jest ograniczona!

Tak. Wystarczy podczas płatności zaznaczyć w formularzu pole “Chcę otrzymać fakturę” oraz podać do niej pełne dane.

Po zamknięciu listy uczestników, tj. 2 marca, zostanie wysłany powitalny mail ze wszystkimi informacjami dotyczącymi kursu. Cała komunikacja przeprowadzana jest drogą mailową, dlatego bardzo ważne aby wpisać poprawny adres e-mail w trakcie rejestracji, ale jeśli chcesz go zmienić, skontaktuj się ze mną na maja@pozaramami.com.

Tak, ponieważ na kursie pojawi się bardzo dużo ogólnej wiedzy na temat rynku sztuki w Polsce i na świecie. Dzięki otrzymanym radom i informacją będzie można zacząć aktywne uczestnictwo w rynku sztuki w dowolnie wybranym przez siebie momencie lub pozostać w biernej, ale nadal niezwykle interesującej pozycji obserwatora rynku.

Sprzedaż kursu kończy się o godzinie 23:59, dnia 1 marca 2021. 

Czas trwania każdego webinaru to +/- 1h 30 min.

Tak! Na żadnym z webinarów nie jest wymagane przygotowanie merytoryczne. Oczywiście będąc po kursie podstawowym “Historia sztuki dla wszystkich” będzie się łatwiej kojarzyło różne fakty czy zjawiska, ale jeśli się na nim nie było to także zrozumiesz przekazywane treści. A w razie jakichkolwiek problemów zawsze można na bieżąco zadawać pytania lub zrobić to na końcu podczas Q&A.

Dołącz do kursu!