Kurs odbywa się online. Wszystkie materiały uporządkowane są na Platformie Poza Ramami, dzięki czemu możesz uczyć się kiedy chcesz i gdzie chcesz. Od 12 października, co dwa tygodnie będzie otwierał się nowy moduł, który można odkrywać dowolną ilość razy przez 12 lub 24 miesiące.
Kurs opiera się na lekcjach video, w których o historii sztuki opowiada historyczka sztuki Maja Michalak. Podstawowe lekcje trwają ok. 30-40 min., w każdym module jest ich od 4 do 8. Nowością w tej edycji są lekcje uzupełniające, w którym omawiane są konkretne dzieła sztuki (pakiet standard i premium)
Treści kursu ułożone są chronologicznie i przedstawiają każdą z epok na przykładzie najważniejszych zjawisk, artystów i dzieł. Moduły składają się m.in. z: filmów, katalogów dzieł, quizów, map oraz ciekawych linków.
Różnorodne materiały, z których złożony jest kurs, urozmaicają naukę oraz dają możliwość lepszego utrwalenia wiedzy. Do wszystkich lekcji dołączone są katalogi dzieł, dzięki którym poznasz najważniejsze obiekty z każdego okresu. Interaktywne mapy z muzeami oraz zabytkami pozwolą Ci szybko zaplanować podróże i sprawdzić gdzie mieści się dane dzieło. W każdym module jest także miejsce, w którym znajdziesz inspirujące książki, filmy o sztuce, a także strony internetowe, które poszerzą twoją wiedzę. A dzięki quizom będziesz mógł sprawdzić jak wiele zapamiętałaś/eś.
Najbliższa grupa startuje 12.10.2023 r. Od tego dnia, w co drugi czwartek, będzie otwierany nowy moduł.
Podstawowym materiałem kursu są profesjonalne nagrania, w których Maja Michalak opowiada o najważniejszych dziełach i artystach.
Sam/a możesz zdecydować kiedy chcesz się uczyć i w jakim tempie. Do materiałów możesz wracać ile chcesz przez 12 lub 24 miesiące.
Przypomnisz sobie informacje o najważniejszych artystach i ich dziełach, chronologicznie uporządkujesz podstawy historii sztuki.
Poznasz najważniejszych zjawiska z każdej z epok i zrozumiesz skąd się wzięły. Dostrzeżesz związki pomiędzy procesami artystycznymi a ich kontekstem historycznym, społecznym i ekonomicznym.
Dowiesz się o różnych sposobach interpretacji dzieł sztuki – zdobędziesz narzędzia do krytycznego i osobistego spojrzenia na sztukę.
Nauczysz się rozpoznawać cechy charakterystyczne dla artystów i ich bardziej i mniej znane dzieła.
Regularnie będziesz mógł/a poświęcić czas tylko dla siebie, poszerzając swoje horyzonty w piękny sposób.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Loem ipsum dolor sit amet poznać jej źródła i czerpać z nich jak najwięcej poznać jej źródła i czerpać z nich jak najwięcej
Loem ipsum dolor sit amet poznać jej źródła i czerpać z nich jak najwięcej poznać jej źródła i czerpać z nich jak najwięcej
Do tej edycji kursu wszystkie nagrania powstały na nowo. Lekcje są bardziej rozbudowane, treści przedstawione w nowy sposób i urozmaicone o większą ilość ciekawostek.
Kurs rozpocznie spotkanie na żywo, na którym dowiesz się jak analizować architekturę rzeźbę i malarstwo. Poznasz sposoby na interpretowanie dzieł sztuki, a przede wszystkim opanujesz profesjonalną terminologię. To da Ci solidne podstawy do mówienia o sztuce.
Dzięki zróżnicowanym pakietom możesz wybrać najlepszy dla siebie sposób nauki. Pakiety Basic, Standard i Premium opisane są tutaj.
Rozszerzeniem podstawowych lekcji są filmy o konkretnych dziełach sztuki lub zjawiskach, które pozwalają wejść głębiej w temat i lepiej zrozumieć epokę (tylko pakiet Standard i Premium).
Wcześniej katalogi dzieł były dodawane do modułów, teraz są uzupełnieniem każdej lekcji, dlatego jest ich o wiele wiele więcej, a tym samym jest jeszcze więcej przykładów dzieł, które można odkrywać.
W grupie będą pojawiać się dodatkowe treści, inspiracje, ale przede wszystkim rozbudowane quizy, które pomogą lepiej zapamiętać informacje z kursowych lekcji. Będzie to również miejsce na bezpośrednie pytania do Mai Michalak oraz wymianę interpretacji o dziełach (tylko pakiet Standard i Premium).
Zwieńczeniem kursu będzie spotkanie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Rozpocznie się od oprowadzania prowadzonego przez Maję Michalak, następnie wejdziemy, do zamkniętych na co dzień, magazynów muzealnych, a całość zwieńczy wspólna kolacja w restauracji Muzealna (tylko pakiet Premium).
Osoby, które będą chciały w najszerszym stopniu skorzystać z kursu otrzymają imienną kartę członkowską uprawniająca do bezpłatnego wstępu do galerii stałych i na wystawy czasowe w Gmachu Głównym MNW oraz jego oddziałach wraz z osobą towarzyszącą! Dodatkowo karta uprawnia do bezpłatnego udziału w zamkniętych wydarzeniach stowarzyszenia (tylko pakiet Premium).
Najbliższa grupa rusza 12 października 2023 roku.
Zapisy na kurs rozpoczynają się 2 października (osoby z Listy Oczekujących będą mieć dostęp do zapisów w pierwszej kolejności). Koniec zapisów przewidziany jest na 16 października lub do osiągnięcia limitu miejsc.
Tak, płatność za kurs można podzielić na 3 raty. Pierwsza płatna jest od razu, a 2 pozostałe w dwóch kolejnych miesiącach. Dokładne zasady płatności w ratach podane są w opisie konkretnych pakietów.
Nie, treści kursu udostępniane są stopniowo. Kurs rozpoczyna się 12 października, wtedy odbędzie się webinar na żywo i zostanie odblokowany 1. moduł. Następnie, co dwa tygodnie w czwartek, będą odblokowane kolejne moduły.
Podstawowym materiałem kursu są nagrane lekcje, które trwają od 20 do 40 minut. Lekcje dodatkowe są ok. 10 minutowe.
Tak, platforma Poza Ramami jest dostosowana do wszystkich urządzeń mobilnych. Kurs można odtwarzać na komputerze, tablecie oraz telefonie.
Tak, do wszystkich zamówień automatycznie są wystawiane faktury. Prosimy o wpisanie pełnych danych firmy w formularzu.
W razie jakichkolwiek pytań oraz problemów technicznych prosimy kontaktować się z Zespołem Poza Ramami pod adresem: kontakt@pozaramami.com